اخبار و مقالات

Loading_saa Loading_saa

پورت نوری در وسایل اندازه گیری مانند کنتورهای برق برای برقراری ارتباط ایزوله مورد استفاده قرار می گیرند. پورت نوری از یک فرستنده و یک گیرنده مادون قرمز تشکیل شده و هنگامی که یک پروب نوری بر روی آن قرار می گیرد از طریق تبدیل سیگنال های الکتریکی به نور مادون قرمز و برعکس، تبادل اطلاعات انجام می شود.

بیشتر بدانید

مودم (modem) از دو کلمه modulator و demodulator گرفته شده است. مودم ها دستگاه های ارتباطی هستند که توسط تبدیل سیگنال های آنالوگ و دیجیتال به هم، شبکه و اینترنت را در اختیار سایر دستگاه های متصل به خود می نمایند. مودم ها می توانند در دو حالت عادی و ترنسپرنت کار کنند که در ادامه به توضیح آن ها و تفاوت آن ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بدانید

شرکت Moxa از سال 2005 میلادی در زمینه تولید تجهیزات شبکه های صنعتی، کامپیوترهای صنعتی و ارائه راه حل های اتوماسیون صنعتی شروع به فعالیت نمود و به یکی از تولیدکنندگان پیشتاز تایوانی در صنایع مادر به خصوص مودم سلولار موگزا تبدیل شد. Moxa با تکیه بر محصولات با کیفیت خود توانسته است از برترین شرکت ها در بازارهای جهانی باشد.

بیشتر بدانید

معرفی دیتالاگر سیستم مانیتورینگ هواشناسی CMS-400

بیشتر بدانید

شرکت سنجش افزا رآسیا

بیشتر بدانید

کشف هلیم و آرگون این اندیشه را به وجود آورد که احتمال دارد عناصر دیگری از گروه گازهای نجیب وجود داشته باشد. ویلیام رامزی (William Ramsay) و موریس تراورس (Morris Travers) به جستجوی این عناصر پرداختند و در سال ۱۸۹۸ سه گاز جدید در باقی مانده هوای مایع کشف کردند. آن ها این سه گاز را زنون، نئون و کریپتون نامیدند. گازهای نجیب بی بو و بی رنگ و بی مزه هستند.

بیشتر بدانید

اندازه گیری جریان سیالات به عنوان یکی از مهمترین اقدامات اندازه گیری در صنایع مختلف می باشد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فلو یا جریان سیال پس از دما، مهمترین کمیتی است که در صنایع نیاز به اندازه گیری آن می باشد. با توجه به اهمیت موضوع و همچنین تنوع در فرآیندهای صنایع مختلف، روش های گوناگونی برای اندازه گیری جریان سیال بوجود آمده است. یکی از آن ها فلومتر الکترومغناطیسی است که در اینجا به شرح آن می پردازیم.

بیشتر بدانید

جناب آقای مهندس قیلاو
مدیرعامل محترم شرکت سنجش افزار آسیا

با نهایت تاثر و تاسف، درگذشت پدر گرامیتان را تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندیم.


از طرف پرسنل شرکت سنجش افزار آسیا

بیشتر بدانید

اینترنت اشیا (Internet of Things) به طور کلی به تجهیزات محیط پیرامون مان که به شبکه اینترنت متصل شده و توسط اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند و تبلت قابل کنترل و مدیریت هستند اشاره دارد. اینترنت اشیا به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه ها با شبکه ای است که از طریق آن می توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند. این مفهوم می تواند به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت های شهری و ترافیک. از ماشین لباسشویی و یخچال گرفته تا پوشاک؛ این شبکه بسیاری از دستگاه های اطراف ما را در برمی گیرد.

بیشتر بدانید

در این ویدیو نحوه کانفیگ مودم روتر مخابراتی صنعتی شرکت سنجش افزار آسیا مدل NR-100 آموزش داده می شود

بیشتر بدانید