مودم هوشمند چیست

مودم هوشمند چیست

مودم هوشمند چیست

0

مودم هوشمند به عنوان یک واسط عمل نموده و اطلاعات را از تجهیزات دریافت و به سرور ارسال می نماید. به منظور ارسال و دریافت اطلاعات از تجهیزات مراکز مختلف و نرم افزارهایشان به صورت ترانسپرنت و از طریق پورت های مختلف مانند RS485 و RS232 ارتباط خود را با تجهیز برقرار نموده و و در بسترهای ارتباطی مانند 2G/3G/4G و یا LAN اقدام به ارسال و دریافت اطلاعات از سرور می نماید.

محل کاربرد

از این محصول در کلیه مراکز صنعتی که نیاز است اطلاعات تجهیزات مختلف دریافت شود می توان استفاده نمود. پیاده سازی پروتکل های امن شبکه بر روی این مودم، باعث افزایش سطح امنیت ارسال و دریافت داده ها می گردد.


مودم هوشمند


ارتباطات

با توجه به بسترهای ارتباطی که بر روی این نوع از مودم ها پیش بینی شده است، پایداری ارتباط با تجهیزات مختلف به صورت اساسی بهبود یافته و در هر زمان امکان دسترسی به تجهیزات وجود خواهد داشت. همچنین به خاطر تعداد پورت های ارتباطی موجود بر روی مودم هوشمند، سرعت قرائت و انتقال اطلاعات بسیار زیاد خواهد بود و امکان قرائت چندین نوع تجهیز مختلف به راحتی امکان پذیر خواهد بود. با توجه به وجود بردهای صنعتی استفاده شده و همچنین ارت بندی، قابلیت سازگاری با محیط های دارای نویز در این دستگاه دیده شده است. امکان استفاده از سیستم عامل لینوکس و زبان های برنامه نویسی استاندارد و پیاده سازی رمزنگاری داده ها و مانیتورینگ بستر ارتباطی، از امنیت شبکه بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.


محصول مرتبط:

مودم روتر مخابراتی صنعتی NR-100

سنجش افزار آسیا