اخبار و مقالات

Loading_saa Loading_saa

روز گذشته یکشنبه 3 اسفندماه جناب آقای مهندس فاضلی مدیرکل دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب ایران به همراه آقای دکتر سقا کارشناس بهره برداری از تاسیسات آب رسانی طی برگزاری یک جلسه از کارخانه خط تولید کنتور هوشمند آب، کارگاه تولید، دپارتمان تحقیق و توسعه نرم افزار، دپارتمان تحقیق و توسعه الکترونیک، بخش پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت سنجش افزار آسیا بازدید نمودند.

بیشتر بدانید

مفهوم دیتابیس از دهه ۱۹۶۰ برای کاهش مشکلات فزاینده در طراحی، ساخت، و نگهداشت سسیستم های اطلاعاتی ایجاد شده است که به طور معمول با تعداد زیادی کاربر و حجم بالای انواع اطلاعات سر و کار دارند.

بیشتر بدانید

نیکولا تسلا در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۱۸۵۶ بدنیا آمد. وی مخترع، مهندس برق، مهندس مکانیک و آینده پژوه صرب تبار آمریکایی بود. او بیشتر بخاطر نقشش در طراحی سیستم نوین برق رسانی براساس جریان متناوب شناخته می شود.

بیشتر بدانید

امروزه با توجه به رشد جمعیت و سیر صنعتی شدن جوامع بشری، موضـوع محـدودیت منـابع آب شـیرین در اولویـت توجه قرار گرفته و جلوگیری از آلوده شدن و اتلاف منابع آب شیرین جزو اهداف هزاره سوم قرار گرفتـه است. بدین منظور یکی از روش هـا، انـدازه گیـری صـحیح مقدار آب تحویلی به مشترکین است که با انتخاب و نگهداری و بهره برداری از وسایل اندازه گیری مناسب مقدور است. در شبکه های تحت فشار و انشعابات آن برای اندازه گیری حجم آب در جریان، از ابزار و لوازم مختلفـی کـه مکانیسـم، روش اندازه گیری، تکنولوژی ساخت و دقت کار آن ها با هم متفاوت است، تحت نام کلی «بِدِه سنج» (دبی سنج) استفاده می شـود کـه کنتور یکی از آن هاست. یکی از انواع کنتور آب، کنتورهای آب هوشمند هستند که توانایی محاسبه دبی لحظه ای و حجم آب را دارند.

بیشتر بدانید

محققان در ایسلند یک روش ابتکاری برای دفع گاز گلخانه ای دی اکسید کربن با تزریق آن در سنگ های آتشفشانی بازالت کشف کرده اند.

بیشتر بدانید

در الکترومغناطیس کلاسیک، میدان مغناطیسی، میدان بدست آمده از بار الکتریکی در حال حرکت می باشد. به سخن ساده تر میدان مغناطیسی، حاصل تأثیر دو میدان الکتریکی (برای نمونه دو بار مثبت و منفی) بر روی هم است که به تشکیل شدن یک میدان مغناطیسی می انجامد.

بیشتر بدانید

کنتور حجمی آب، مقدار حجم آبی که از طریق لوله یا خروجی دیگر عبور می کند را اندازه گیری می نماید. به طور معمول، کنتورها از یک واحد اندازه گیری استاندارد برای اندازه گیری استفاده می کنند (مانند متر مکعب یا لیتر).

بیشتر بدانید

 رگولاتور گاز ابزاری هست که با آن ها کاهش، کنترل و تنظیم فشار گاز موجود در مخازن یا خطوط گاز رسانی انجام می شود. معمولاً استفاده مستقیم از گاز درون مخزن یا سیلندر ممکن نیست زیرا فشار بالایی دارد. به همین دلیل استفاده از رگلاتور برای کاهش فشار لازم است. رگلاتور ها قابلیت تنظیم فشار به مقدار دلخواه مصرف کننده را دارند.

بیشتر بدانید

برق یا الکتریسیته مجموعه ای از پدیده های طبیعی است که به حضور و جریان بار الکتریکی وابسته است. الکتریسیته آثار معروف متنوعی چون آذرخش، الکتریسیته ساکن، القای الکترومغناطیسی و جریان الکتریکی دارد. به علاوه، الکتریسیته امکان تولید و دریافت تابش های الکترومغناطیسی مانند موج های رادیویی را فراهم می آورد.

بیشتر بدانید

اندازه گیری جریان یکی از مهمترین جنبه های کنترل فرآیند است و در حقیقت رایج ترین پارامتر اندازه گیری فرآیند می باشد. دبی سنج ها برای تعیین مقدار سیال عبوری از لوله به کار می روند. جریان عموما توسط اندازه گیری سرعت در یک سطح مقطع مشخص اندازه گیری می شود

بیشتر بدانید